Şeytan güvenliğimi bozuyor!

Risk olan her şeyde kazanç ihtimali o kadar çok artmaktadır. Zaten canınızı kılmak istemediği vakit zor da olsa abdest alıp ilk tekbiri getirdiğinizde üzerinizdeki o negatif baskı birden dağılacaktır. Gerekirse böyle “kabz” sıkıntısı hallerinde yalnızca farzınızı kılınız. Zaten başlayınca bir rahatlık ve huzur hissedecek ve kazaya kalmışları da halledeceksiniz.

0 56

30 yaşlarında, iki çocuk babasıyım. Bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum. Bazen namazımı dosdoğru kılıyor, bazense hiç kkılmıyorum. Şeytanla mücadele edemiyorum. Şeytan bir güvenlik görevlisi olan ihlasımın ahiret güvenliğini bozuyor.” (E.T.)

Mailinizdeki “E.T.” harflerini okuyunca hani şu bizim sevimli uzaylı E.T.’den mi, yani uzaydan mı acaba dedim. Yanılmışım, içini okuyunca namaz, şeytan, ezan, güvenlik, ahiret vs. bunların hepsi “gök”lerle alakalı mevzular.

Öncelikle bu genç yaşınızda ibadetlere ve sonsuz yaşama karşı gösterdiğiniz ince duyarlılıktan ötürü sizi tebrik ve takdir ediyorum. Ayrıca namazlarınızı ne denli içten kıldığınız çok açık; zira şeytan bundan rahatsız olup size ilişiyor, ruh halinizi bozmak istiyor.

Gerçekten günümüz şartlarında insanın inançlarını gereği gibi yaşaması kolay değil. Güvenlikçisiz, stres diz boyu. Evde bazı sorunlar olabiliyor. Eşiniz ya da yavrunuzun sağlığı ve hastalıkları, maişet derdi derken bunlar “aura”mızda bazı delikler açıyor. Şeytan da bu gediklerden giriveriyor. Buradan çıkartılacak iki güzel sonuç var:

  1. Şeytan huzurumuza ilişiyor. Demek ki bu işten memnun değil. Demek ki doğruyu iyi bir şekilde yapıyorum.
  2. Şeytanla mücadele etmem gerekiyor. Demek ki Allah benim mertebemi ve seviyemi yükseltmek murat etmiş.

Risk ise mücadeleyi bırakıp teslim-i silah etmektir. Ama sizin gibi civanmert bir güvenlikçi de bunu yapmayacağına göre.

Ayrıca bilirsiniz, risk olan her şeyde kazanç ihtimali o kadar çok artmaktadır. Zaten canınız kılmak istemediği vakit zor da olsa abdest alıp ilk tekbiri getirdiğinizde üzerinizdeki o negatif baskı birden dağılacaktır. Gerekirse böyle “kabz” sıkıntı hallerinde yalnızca farzınızı kılınız. Zaten başlayınca bir rahatlık ve huzur hissedecek ve kazaya kalmışları da halledeceksiniz.

Doğru sözlü Kainat Efendisi, namaz vakti girince Hz. Bilal’e “Erihna ya Bilal!” diyerek (Ruhumuzu ferahlat, rahatlat bizi Ey Bilal!) namazın İlahi bir neşve halinde, huzurda müthiş bir rahatlık olduğunu belirtmiyor mu?

Bir tarafta Allah, Peygamber, Kur’an, melekler, Cennet ve bütün inananların duası; diğer kefede süfli şeytan. Sizce bu maçı kim kazanır? Tezahüratlarımız size sevgili E.T.

Eğer şeytan aklınıza kötü şeyler getirirse hakemden (Ahkemü’l Hâkimîn’den) 1 ve 2 No’lu anonsları yapmasını ister, şeytanın ağzını ve sahasını kapattırırız evvel Allah!

 

Şeytana inat namaza devam!

Ayrıca peşimizde böyle hasım ve düşman bir şeytan varken, onun içimize isteksizlik hali atması ve bizi en yüce, en nazik ve en nezih bir ibadetten alı koymaya çalışması, onun mesleğinin gereğidir.

O halde namazdan yılmayalım ve başarabildiğimiz kadarıyla huşû içinde kılmaya özen gösterelim. İsteksiz olduğumuz zamanlarda hiç oralı olmadan, namazın bir fıtrat borcu olduğunu hatırlayarak namaza devam edelim.

Şeytan bizimle uğraştığı halde bizim ısrarla ve şeytana inat namazı terk etmememiz, biz hissetmesek de, Allah’ın huzurunda daha faziletli bir duruş teşkil eder.

Şeytanın bizimle olan meşguliyeti, bizim zevkimizi ve huzurumuzu kaçırsa bile namazın faziletinin daha da yükselmesine zemin hazırlar.

Güvenlikte ve sağlıkla kalın.

Haber Bültenimize Abone Olun
Haber bülteni aboneliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
error: Tüm içerik teliflidir. Kopyalanması yasaktır.