Kas ağrılarınızı egzersizle dindirin

0 795

 

Gün içerisinde yaşadığımız stresten payımıza düşen, sırt ve boyun ağrıları. Çünkü, vücudumuzdaki bütün yük bu kaslara biniyor. İşte sizlere iki farklı egzersiz tekniği ile ağrılarınızdan kurtulma yöntemi.

1. Egzersiz
1. EGZERSİZ

İlk olarak, gözlerinizi kapatın. Dik şekilde oturun ve ayaklarınızı 3 cm kadar ayrı tutun. Kollarınızı yanlardan aşağı doğru serbest bırakın.

Nefes verirken, çenenizi göğsünüze doğru düşürün ve nefesinizi alırken çenenizi başınıza doğru kaldırın.

Bunu 3 kere tekrarlayın ve ardından 1 dakika normal nefes alın.

İkinci nefes alma hareketinde, omuzlarınızı kulaklarınıza doğru kaldırın. Nefesinizi verirken omuzlarınızı aşağı düşürün.

Üçüncü hareketimizde, nefes verirken alnınızı sol dizinize doğru yaslayın. Nefes alırken de sırtınızı sandalyaye yaslayacak şekilde başınız dik doğrulun. Aynı hareketi bu sefer sağ dizinize doğru eğilerek yapın.

Bunu 3 kere tekrarlayın ardından 1 dakika normal nefes alın verin.

Gözlerinizi yavaşça açın ve rahatladığınızı hissedin.

2. EGZERSİZ

1-Ellerinizi alnınıza koyarak başınızı öne doğru itin. Başınızı iterken bir yandan da ellerinizle başınızın öne doğru gelmesini engellemeye çalışın. (Başınızla ellerinizi ters yönde hareket ettirin)

2-Ellerinizi başınızın arka kısmına (enseye değil) koyun. Başınızı arkaya doğru itmeye çalışırken ellerinizle engel olmaya çalışın.

3-Sağ elinizi yüzünüzün sağına koyarak başınızı sağa doğru itin. Sağ elinizle de ters yöne itmeye çalışın. Aynı hareketi sol elinizle sola doğru uygulayın.

4- Sağ elinizi başınızın sağ arka kısmına, sol elinizi de sol şakağınıza koyun. Sağ omzunuzun üzerinden bakmaya çalışırken, başınızı sağa döndürmeye çalışın.

5-Sol elinizi başınızın sol arka kısmına, sağ elinizi de sağ şakağınıza koyun. Sol omzunuzun üzerinden bakmaya çalışırken, başınızı sola döndürmeye çalışın.

 

 

 

 

6-Başınızı sağa doğru döndürerek 3 saniye bekleyin. Biraz dinlendikten sonra hareketi aksi yönde tekrarlayın

 

 

 

 

7-Başınızı zorlamadan, çeneniz göğsünüze değecek şekilde öne eğmeye çalışın. Sonra başınızı yavaşça arkaya eğin ve dinlenin.

 

 

 

 

8-Kulağınız omzunuza değecek şekilde başınızı sağa eğmeye çalışın. Bir süre bekledikten sonra başınızı yavaşça doğrultun. Hareketi bir de aksi yönde tekrarlayın.

 

 

 

 

9-Başınızı tam bir çember çizecek şekilde, saat yönünde döndürün. (Yukarı-sola-aşağı-sağa) Aynı hareketi saatin aksi yönünde uygulayın ve dinlenin.

Haber Bültenimize Abone Olun
Haber bülteni aboneliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
error: Tüm içerik teliflidir. Kopyalanması yasaktır.