Eşinize sevginizi nasıl gösterirsiniz?

Eşlerin birbirlerini gerçekten sevmesi aile huzurunu temin adına çok önemli. Şüphesiz bu sevginin coşkunluğunu artıracak olan, sevginin, sevgi duyulan şahıs ile paylaşılması.

0 97

 

Çünkü kişi, sevgisini muhatabına hissettirdikçe, bu sevgi karşı tarafa yansıyacak ve muhatapta daha yoğun bir sevgi oluşturacaktır. Ve bu sevgi alışverişi sürdükçe eşlerin evlilikleri, sevgi yönü ile daha da kuvvetlenecektir.

Peki sevgi nasıl hissettirilir?

Hemen belirtelim ki, “Ben içimden seviyorum.” sözü eşimiz için tatmin edici olmayabilir. Şayet eşiniz sevginizi fark edemiyorsa bu sevgiye itimat da edemeyecektir.

Sevginizi hissettirebilmenin en güzel yolu öncelikle eşinizi tanımadan geçer. Eşimiz daha ziyade nelerden hoşlanır? Önce bunu belirlemeliyiz.

Mesela bazı kimseler, sevginin sözel olarak ifade edilmesini, bazıları davranışlarıyla ve bazıları ise hediyelerle hissettirilmesini isteyebilirler. Bu yöntemlerden birini veya kendimizce belirlediğimiz farklı yöntemleri kullanarak sevgimizi gösterebiliriz.

Sağlam bir evlilik için sevgi olmazsa olmazdır. Düzenli olarak yiyecek ve su ile beslenmek nasıl bedenimizi güçlü ve sağlıklı tutarsa, eşlerin birbirine sevgi göstermeye devam etmesi de bir evliliği öyle besler ve güçlendirir.

Uzun yıllardır evli olsalar dahi eşler yürekten sevildiklerini ve eşlerinin onlarla ilgilendiğini hissetmeye ihtiyaç duyarlar.

Elinizdeki sayımızda bu önemli konuyu, yani eşlerin birbirleriyle iletişimlerinin nasıl olması gerektiği hususunu kapağımıza taşıdık.

Mehmet Özyurt Hocamızı rahmetle anıyoruz

Bu arada kıymetli yazarımız Enes Cansever, tarihe not düşme adına hizmet hareketine gönül verip her daim ön saflarda koşturmuş ağabeylerimizin örnek hayatını kaleme almaya devam ediyor. Bu sayımızda Mehmet Özyurt hocamızı okuyacaksınız.

Ayrıca dergimiz içerisinde yine ailenizi kucaklayacak birbirinden istifadeli yazılar okuyacaksınız.

İyi okumalar…

Haber Bültenimize Abone Olun
Haber bülteni aboneliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
error: Tüm içerik teliflidir. Kopyalanması yasaktır.