Efendimiz, gençlerin yetişmesine önem veriyordu

Dr. Ali Demirel

0 117

İnsanlığın İftihar Tablosu Hz. Muhammed (s.a.s.), aradan 14 asır geçmesine rağmen dipdiri ve taptaze yaşıyor. Zaman yaşlanıyor, ihtiyarlıyor; bazı düşünceler eskiyip köhneleşiyor ve tarihe karışıyor; fakat Nebiler Serveri’nin (s.a.s.) açtığı çığır, her gün açan bir tomurcuk gibi daima yenilenip tazeliğini koruyor.

Bugün Afrika’dan Orta Asya’ya oradan Amerika’ya kadar hemen bütün dünyada O’nun hesabına bir diriliş müşahede ediliyor, hak erleri mekikleriyle harıl harıl O’nun düşüncelerini işleyerek incelerden ince dantela ve kanaviçeler örüyor.

İnsanlığın İftihar Tablosu (s.a.s.) bizim için sevgililerden daha sevgilidir. O’nun getirdiği mesaj bir huzur kaynağıdır. İnsanlığa yeniden bu huzuru götürmenin yegane çaresi, insanımıza O’nu ve O’nun getirdiği nûru tanıtabilmektir.

Zira O, tanındığı nispette sevilecek ve o sevgi sayesinde hülyalarımızı süsleyen Muhammedî bir nesil ortaya çıkacaktır.

Bu sayımızda Kutlu Doğum vesilesiyle Efendimiz’in bahsini ettiğimiz Muhammedî nesli yetiştirme istikametinde ortaya koyduğu gayretini ve metotlarını kapağımıza taşıdık.

 

Ramazan’a kavuşmak üzereyiz

Bir ibadet mevsimi olan Ramazan; orucu, mukabelesi, teravihi, fitresi ve zekatıyla bizi Rabbimize yakınlaştıran huzur ve bereket ayı. Şükürler olsun ki bu sene de Ramazan’a kavuşmaya az kaldı.

Evet, Ramazan ufuklarımızda tüllenmeye başladı. Artık bundan sonra bir ay boyunca, bütün hüzün ve sevinçlerimiz içinde Cennet kokulu bir güzellik var. Seni seviyoruz ey Ramazan! Bu yıl da hoş geldin evimize, sokağımıza, şehrimize ve dünyamıza.

Nisan sayımızda Ramazan’la alakalı birbirinden istifadeli yazılar okuyacaksınız.

 

Patreon hesabımıza desteklerinizi bekliyoruz

Son olarak başta Yunanistan olmak üzere pek çok ülkede Yeni Ailem dergisine abone olmak isteyip de temin edemeyen kardeşlerimiz için açmış olduğumuz Patreon hesabımıza desteklerinizi bekliyoruz.

Bu vesileyle hem Kutlu Doğum haftanızı hem de Ramazanınızı tebrik ediyor, iyi okumalar diliyoruz.

Haber Bültenimize Abone Olun
Haber bülteni aboneliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
error: Tüm içerik teliflidir. Kopyalanması yasaktır.